قیمت پایه چراغ روشنایی کرمان

قیمت پایه چراغ روشنایی کرمان


پایه چراغ روشنایی یک سازه فلزی است که برای ارائه روشنایی در مکان‌هایی مانند خیابان، معابر، پارک‌، فضای سبز و غیره استفاده می‌شود. این سازه در انواع، شکل و اندازه‌‌‌‌های مختلف تولید شده و شامل قسمت‌هایی مانند پایه، دستک یا بازو، چراغ، بیس پلیت، پیچ، مهره، واشر و غیره است. پایه چراغ روشنایی بخش ضروری در سیستم روشنایی شهری و معابر تبدیل شده.

در این مقاله سعی داریم قیمت پایه چراغ روشنایی در کرمان را بررسی کنیم. همچنین در اینجا انواع پایه‌ها، کاربرد آنها و عوامل موثر بر قیمت را بررسی خواهیم کرد.

دیدن محصولات پایه روشنایی از شرکت نیکامهر در استان کرمان

انواع پایه روشنایی

در اینجا لیستی از متداول‌ترین نوع پایه‌های روشنایی موجود در شرکت نیکامهر در استان کرمان آورده شده است:

  • پایه چراغ لوله‌ای

پایه چراغ روشنایی لوله‌ای رایج‌ترین نوع هستند. این پایه در مناطق مسکونی، پارک‌ها و پیاده‌روها می‌توانند به دلیل طراحی ساده و زیبا استفاده شوند. همچنین نصب و نگهداری این پایه‌ها بسیار آسان است.

این پایه‌ها در ارتفاعات مختلف (معمولا ۶، ۹ و ۱۲) تولید شده و از آلومنیوم ساخته می‌شوند. پوشش بدنه این پایه می‌تواند از گالوانیزه گرم یا رنگ کوره‌ای نیز باشد. رنگ کوره‌ای فقط مناسب مناطق با آب و هوای خشک است و برای مناطق مرطوب حتما باید از گالوانیزه گرم برای ماندگاری بیشتر استفاده کرد.

یک نمونه از پایه روشنایی مدور از شرکت نیکامهر در کرمان
یک نمونه از پایه روشنایی مدور از شرکت نیکامهر در کرمان
  • پایه چراغ چند وجهی

پایه‌های روشنایی چند وجهی دارای بدنه چند ضلعی (۶ یا ۸ ضلعی) هستند. مشخص کردن تعداد اضلاع این پایه به عواملی مانند قطر پایه و ارتفاع آن بستگی دارد. این پایه‌ها مقاوم‌تر از پایه‌های لوله‌ای هستند. قطعات این نوع پایه بصورت اورلپ بر روی یکدیگر مونتاژ می‌شوند.

انواع پایه چراغ روشنایی از نظر کاربرد

در اینجا انواع پایه چراغ‌های روشنایی را از نظر کاربردی بررسی می‌کنیم.

  • پایه روشنایی مدرن

پایه چراغ خیابانی مدرن یکی زیباترین سازه‌هایی است که در معابر و خیابان‌ها از آن استفاده می‌شود. ارتفاع این پایه متغیر (معمولا ۶، ۹ و ۱۲ متر) است. مقاومت بالای این پایه آن‌را برای استفاده در مناطقی که باد شدید در آن زیاد است مناسب کرده.

دیدن محصولات پایه روشنایی مدرن از شرکت نیکامهر در استان کرمان

پایه چراغ مدرن از نیکامهر در کرمان
پایه چراغ مدرن از نیکامهر در کرمان
  • پایه روشنایی چمنی

این پایه برای مکان‌های عمومی مانند فضای سبز و پارک‌ها و همچنین فضاهای خصوصی مانند باغ و ویلاها انتخاب مناسبی است. شعاع پخش نور این پایه کم است که همین ویژگی باعث زیبایی آن منطقه می‌شود. ارتفاع این پایه میتواند بین ۳۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر متغیر باشد.

دیدن محصولات پایه روشنایی چمنی از شرکت نیکامهر در استان کرمان

یک نمونه پایه چمنی از شرکت نیکامهر
یک نمونه پایه چمنی از شرکت نیکامهر

پایه روشنایی دکوراتیو

پایه روشنایی دکوراتیو یک مدل پایه با ظاهر بسیار زیبایی است که در زیباسازی شهر تاثیر زیادی دارد. موارد استفاده از این پایه در مکان‌هایی مانند فضاهای باز، مجتمع‌های تفریحی و مسکونی، خیابان‌ها و غیره است. این پایه‌های برای خیابان‌های کم عرض گزینه بسیار خوبی است.

دیدن محصولات پایه روشنایی دکوراتیو از شرکت نیکامهر در استان کرمان

اجرای روشنایی در میدان ارگ کرمان
اجرای روشنایی در میدان ارگ کرمان

عوامل موثر بر قیمت

قیمت چراغ‌های روشنایی تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد که می‌تواند به شکل‌های مختلفی تغییر کند. در زیر، عواملی که می‌توانند بر قیمت پایه چراغ‌های روشنایی تأثیر بگذارند را بررسی می‌کنیم:

  • نوع و کیفیت مواد اولیه:

استفاده از مواد با کیفیت و استاندارد بالا در تولید چراغ‌های روشنایی، می‌تواند به افزایش قیمت منجر شود.

  • ارتفاع پایه چراغ:

هرچه ارتفاع پایه درخواستی بالاتر باشد، مقدار آهن استفاده شده نیز بیشتر است و این عامل بر افزایش پایه روشنایی تاثیر میگذارد.

  • نوع پایه چراغ:

نوع پایه لوله‌ای و چند وجهی دارای قیمت متفاوت هستند.

  • طراحی و شکل ظاهری:

طراحی زیبا، منحصر به فرد و متفاوت چراغ‌های روشنایی نیز می‌تواند به افزایش قیمت آنها منجر شود.

  • نوع پوشش:

پوشش پایه‌ها می‌تواند از گالوانیزه گرم یا رنگ کوره‌ای باشد که هر دو دارای قیمت‌های متفاوتی هستند.

  • کارایی و بازدهی انرژی:

چراغ‌هایی که انرژی بیشتری صرفه‌جویی می‌کنند و عمر طولانی‌تری دارند ممکن است هزینه بالاتری داشته باشند. مثلاً چراغ‌های LED به دلیل صرفه‌جویی در مصرف انرژی و عمر طولانی‌تر، اغلب گزینه اقتصادی‌تری هستند اما هزینه اولیه آنها ممکن است بیشتر باشد.

در نهایت، ترکیب این عوامل می‌تواند قیمت نهایی چراغ‌های روشنایی را تعیین کند. بررسی دقیق و مقایسه انواع مختلف چراغ‌های روشنایی و ویژگی‌های آنها می‌تواند به شما کمک کند تا گزینه‌ای راحت‌تر و مناسب‌تر را با توجه به نیازهای خود انتخاب کنید.

خرید پایه چراغ روشنایی از تولیدی کرمان

شرکت نیکامهر با بیش از یک دهه سابقه در زمینه تولید سازه‌های فلزی از جمله پایه‎‌های روشنایی فعالیت دارد و چندین پروژه موفق را در سطح کشور به انجام رسانده.

کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره و پاسخ به سوالات شما در این زمینه هستند.


شماره تماس

۰۳۴۹۱۰۹۱۰۳۴

۴۱۴۴ ۲۹۲ ۰۹۲۱

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *