پایه چراغ روشنایی دکوراتیو یک عنصر اساسی در ایجاد نورپردازی زیبا و جذاب در فضاهای خارجی می‌باشد. این پایه از دسته پایه روشنایی خیابان و پارک با ظاهر و طراحی جذاب‌ است.

پایه چراغ روشنایی دکوراتیو می‌تواند به تزئین و جلب توجه در فضا کمک کند. فضاهایی مانند اماکن عمومی، خیابان‌های اصلی، معابر، بلوارها، میادین، باغ‌ها، ویلاها، مراکز تفریحی و غیره میتوانند از این نوع پایه استفاده کنند.

انتخاب پایه چراغ و چراغ دکوراتیو متناسب با سبک داخلی و ذوق شما می‌تواند به ایجاد یک فضای دکوراتیو دلپذیر کمک کند. در این مقاله سعی داریم انواع پایه چراغ‌های دکوراتیو را همراه با مشخصات آن معرفی و بررسی کنیم.

مشخصات

پایه چراغ روشنایی دکوراتیو جزو زیباترین پایه‌ها بوده و با ظاهری متفاوت از سایر پایه‌ها تولید میشود. این پایه علاوه بر داشتن وظیفه روشنایی به زیباسازی منطقه نیز کمک میکند. لذا باید ظاهری زیبا با طرح و رنگ جذابی باشد و جنس آن در برابر انواع اب و هواها مقاوم باشد.

این پایه با لوله و جنس بدنه فولاد ST37  یا آلمینیوم است که به روش ریخته‌گری تولید میشود. روی این پایه‌ها انواع چراغ‌های ال ای دی و گازی نصب میشوند ودر ارتفاع‌های مختلف (معمولا از ۲ تا ۱۸ متر)  قابل تولید میباشند. نوع پوشش این پایه معمولا رنگ اپوکسی یا الکترواستاتیک میباشد و حتی از گالوانیزه گرم نیز میتوان برای پوشش بدنه پایه چراغ‌های دکوراتیو استفاده کرد. همچنین این پایه امکان استفاده از فونداسیون پیش ساخته جهت نصب سریع را دارد.

این پایه بسته به میزان نور مورد نیاز میتواند بصورت براکت یکطرفه تا چهارطرفه تولید شود. متصل کردن اجزای پایه با استفاده از جوشکاری با کربن دی اکسید صورت میگیرد. همچنین ارتفاع پایه با پخش نور بیشتر رابطه مستقیم دارد. برای ایجاد پخش نور با شدت بالا هرچه ارتفاع پایه روشنایی دکوراتیو بیشتر باشد نتیجه بهتری خواهید گرفت.

برای دیدن پایه چراغ روشنایی دکوراتیو از شرکت نیکامهر کلیک کنید.

پوشش بدنه

پایه چراغ روشنایی دکوراتیو مانند سایر پایه‌ها بدلیل استفاده در فضای آزاد در معرض آب و هوای مختلف قرار میگیرد و باید جنس بدنه مقاومی داشته باشد. دو نوع پوشش بدنه گالوانیزه گرم و رنگ صنعتی برای این پایه بکار میرود که هر دو روی کیفیت و قیمت تاثیر مستقیمی دارند. گالوانیزه گرم پایه را در برابر رطوبت و خوردگی مقاوم میسازد. رنگ به تنهایی توصیه نمیشود اما برای جذابیت بیشتر میتوان روی پوشش گالوانیزه از گرم اپوکسی یا رنگ الکترواستاتیک استفاده کرد.

اجزای پایه

اجزای تشکیل دهنده پایه چراغ روشنایی دکوراتیو عبارتند از پایه روشنایی، مبله دکوراتیو، تبدیل، سرنیزه، فونداسیون بتنی و پایه پلیت. پایه پلیت یکی از مهمترین اجزای این پایه بوده که وظیفه نگه داشتن سازه را روی فوندانسیون بتنی دارد. اگر این قسمت از پایه با متریال بی کیفیت تولید شود باعث شکستگی و حادثه میشود. سر مقطع این پایه گرد (لوله‌ای) است و بیس پایه متاسب با طول پایه‌ها بصورت استاندارد است.

یکی از قطعات تزیینی این پایه مبله دکوراتیو است که بشکل مکعب در پاییه پایه نصب میشود. از دیگر قطعات تزیینی این پایه میتوان به کتیبه اشاره کرد که بشکل مستطیل طلایی رنگ از جنس آلومینیوم است که روی مبله پایه چراغ دکوراتیو نصب میشود.

دیگر قطعات دکوری این پایه سرنیزه (بالای تاج پایه نصب میشود) و گلدانی (بشکل استوانه است و بالای مبله پایه نصب میشود) هستند.

سرچراغ قابل نصب بر پایه چراغ دکوراتیو

سرچراغ در واقع همان منبع روشنایی بر روی پایه است. در این نوع پایه ها انواع سرچراغ و پروژکتور (لاکپشتی و انواع ال ای دی‌ها) قابل نصب هستند. نوع چراغ به محل استفاده و سلیقه شما بستگی دارد. البته توصیه ما سرچراغ ال ای دی بدلیل مصرف انرژی کمتر و شدت نور و عمر مفید بالاتر است.

انواع پایه روشنایی دکوراتیو

  • پایه دکوراتیو پارکی

همانطور که از نام این پایه پیداست، این پایه در مکان‌هایی مانند پارک، باغ و حیاط ویلاها و خانه‌ها نصب در ارتفاعات مختلف (معمولا ۱ تا ۴ متر) بصورت لوله‌ای استفاده میشود. جنس پوشش این پایه نیز از فولاد ST37 یا آلومینیوم میباشد تا در شرایط آب و هوایی مختلف دچار خوردگی یا زنگ زدگی نشود.

پایه دکوراتیو پارکی
پایه دکوراتیو پارکی
  •  پایه دکوراتیو خیابانی

این پایه چراغ جهت تامین روشنایی در معابر شهری و زیباسازی منطقه در ارتفاعات متغیر (معمولا بین ۴ تا ۱۸ متر) مورد استفاده قرار میگیرد. این پایه چراغ نیز دارای پوششی مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی متفاوت است.

پایه دکوراتیو خیابانی
پایه دکوراتیو خیابانی

کاربرد پایه روشنایی دکوراتیو

پایه چراغ دکوراتیو از جمله عناصر مهم در طراحی فضاهای خارجی از جمله خیابان‌های اصلی و ویلاهای شخصی می‌باشد و به تزئین و نورپردازی فضاها کمک می‌کنند و زیباسازی منطقه را افزایش می‌دهند.

یکی از اصلی‌ترین کاربردهای پایه چراغ دکوراتیو زیباسازی منطقه‌ای است که در آن نصب شده است. از جمله کاربردهای دیگر این نوع پایه میتوان به استفاده آن در فضاهای سبز، باغ‌ها، ویلاها، معابر، زیباسازی مبلمان شهری و فضاهای شهری و افزایش امنیت در ساعات تاریکی اشاره کرد.

مزایای پایه چراغ دکوراتیو

  1. زیباسازی منطقه نصب شده: یکی از اصلی‌ترین مزایای استفاده از این نوع پایه روشنایی بدلیل داشتن ظاهری زیبا زیباسازی محل استفاده شده است.
  2. ایجاد روشنایی: در عین زیبا بودن، این پایه چراغ روشنایی بسیار مناسبی برای محیط‌هایی مانند باغ و خیابان دارد.
  3. صرفه‌جویی در مصرف انرژی: همانطور که گفتیم این پایه چراغ قابلیت نصب سرچراغ LED را دارد که در کاهش هزینه و مصرف انرژی نقش مهمی دارد.
  4. مقاومت بالا: بدلیل داشتن پوشش بدنه فولاد ST37 یا آلومنینیوم و داشتن جنس گالوانیزه گرم یا رنگ این پایه در شرایط مختلف آب و هوایی دارای دوام بالایی است.

تولید پایه چراغ دکوراتیو

فرآیند تولید این نوع پایه چراغ در چند مرحله اجرا میشود که در اینجا مختصر درباره آن صحبت میکنیم.

در ابتدا مهندسان در نرم‌افزار پایه را طراحی میکنند. این طراحی شامل ابعاد و ویژگی‌های پایه است. پس از اتمام طراحی وارد مرحله ساخت میشویم. در اینجا برش ورق پایه و حکاکی طرح موردنظر روی سطح ورق اجرا میشود. پس از اتمام این مرحله باید ورق را با تجهیزات مخصوص به شکل لوله خم کنیم.

اگر ارتفاع لوله بلند باشد باید دو یا چند لوله به هم با روش جوشکاری CO2 متصل شوند. برای مثال برای ساخت یک پایه ۹ متر دو پایه ۳ متر بهم متصل میشوند. در مرحله آخر پوشش بدنه پایه بر اساس سفارش با گالوانیزه گرم یا رنگ الکترواستاتیک یا اپوکسی اجرا میشود.

قیمت و خرید

قیمت پایه چراغ دکوراتیو می‌تواند بسیار متنوع باشد و به عوامل مختلفی اعمال گردد، از جمله ابعاد، طراحی، مواد ساخت، نوع پوشش بدنه و نوع چراغ و تجهیزات بکار رفته. به طور کلی، پایه‌های چراغ دکوراتیو ممکن است در محدوده قیمت‌های مختلفی قرار بگیرند.

شرکت نیکامهر با بیش از یک دهه سابقه در زمینه برق یکی از تولید کنندگان پایه‌ چراغ‌های روشنایی و دارای استاندارد از شرکت توانیر است. برای دستیابی به دقیق‌ترین قیمت، شما می‌توانید با شرکت نیکامهرکویر تماس حاصل فرمایید.

شماره‌های تماس:

۰۳۴۹۱۰۹۱۰۳۴

۴۱۴۴ ۲۹۲ ۰۹۲۱

2 دیدگاه

  • خیلی ممنونم بابت این مطلب کاربردی درباره نورپردازی و روشنایی فضای آزاد با پایه چراغ روشنایی دکوراتیو! من همیشه دنبال راهکارهای خلاقانه و شیک برای بهبود فضای بیرونی باغ بودم و این راهنما خیلی برام مفید و به من کمک کرد نکاتی رو که نمیدونستم رو رعایت کنم . توضیحاتی که درباره استفاده از پایه چراغ روشنایی دکوراتیو به عنوان عنصر تزئینی برای ایجاد جلوه‌های نورانی زیبا داده شد، بسیار الهام بخش بودند. مطلب خیلی جامع و کامل بود و اطلاعات شامل مزایا , اجزای پایه , انواع پایه , پوشش بدنه و کاربرد همان چیزهایی بودند که بدنبالشون بودم. ممنون برای به اشتراک گذاری این مطلب مفید.

  • این مطلب درباره پایه روشنایی دکوراتیو برای من بسیار جذاب بود! یکی از جذابیت‌های مهم در زیباسازی باغ محوطه ست که باید تو شب هم قابل دید باشه و چه بهتر از انتخاب و نصب صحیح پایه چراغ روشنایی دکوراتیو! من حتما برای خرید این نوع پایه روشنایی از این مطلب استفاده میکنم و نکات رو رعایت میکنم! ممنون برای نشر این مطلب بسیار خوب!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *