قیمت برج نوری 12 متری

قیمت برج نوری 12 متری


روشنایی یکی از حیاتی‌ترین مسائل در ساعات تاریکی برای جلوگیری و کاهش تصادفات و ارتکاب به جرم است. همچنین داشتن یک روشنایی مناسب باعث ایجاد حس آرامش و افزایش ایمنی برای شهروندان میشود.

ایجاد روشنایی در معابر با استفاده از سازه‌های مختلف مانند پایه چراغ روشنایی خیابانی و برج نوری انجام میشود که هرکدام انواع و کاربردهای متفاوتی دارند. برای مطالعه انواع برج روشنایی کلیک کنید.

قبل از صحبت درباره قیمت برج نوری ۱۲ متری بهتر است توضیح مختصری درباره این سازه بدهیم. برج نوری معمولا برای روشنایی یک منطقه بزرگ مانند یک بزرگراه، استادیوم، میدان و غیره است. اکثر لامپ‌های برج نور سدیم فشار بالا، بخار جیوه، متال هالید و LED هستند. تعمیر و نگهداری این سازه با پایین آوردن هد از بالای برج به پایه با استفاده از وینچ و موتور به زمین یا در ارتفاعی قابل دسترس است انجام میشود.

در این مقاله درباره قیمت برج نوری ۱۲ متری همراه با مشخصات فنی و مزایای آن صحبت میکنیم.

برج نوری ۱۲ متری

برج نوری ۱۲ متری یکی از پرکاربردترین سازه‌ها در معابر برون و درون شهری است. این سازه مانند برج نوری ۹ متری بصورت اورلپ تولید میشود و مانند سایر برج‌های نوری قابلیت تولید در سه حالت هد ثابت، دستی و برقی را دارد که مستقیما روی قیمت تاثیرگذار است.

انواع برج نوری ۱۲ متری

برج نوری ۱۲ متری مانند سایر برج‌های دیگر به شکل متقارن (گرد یا تلسکوپی) و استادیومی (نامتقارن) تولید میشود. هر دو نوع برج میتواند دارای یکی از سه نوع هد ثابت، دستی و برقی باشد.

برج‌های نوری متقارن برای نورپردازی نقطه‌ای مانند میادین و استادیومی برای نورپردازی گسترده یک محیط خیلی وسیع استفاده میشوند.

برج‌هایی که هد ثابت دارند میتوانند به دو نوع نردبانی و بدون نردبان تولید شوند. برای سرویس و نگهداری پایه برجی که دارای نردبان است باید از نردبانی که روی پایه برج نصب شده استفاده کرد و در غیر این صورت داشتن یک بالابر الزامی است.

برج نوری دارای هد متحرک به دو نوع هد دستی و برقی تقسیم میشود. جابجایی هد در حالت دستی با استفاده از نیروی انسانی انجام میشود و در حالت برقی با استفاده از یک موتور برقی انجام میشود.

برج نور ثابت همراه با نردبان
برج نور ثابت همراه با نردبان

کاربرد برج نوری ۱۲ متری

از برج نوری ۱۲ متری برای ایجاد روشنایی در مناطق بزرگ مانند میادین، استادیوم‌ها، بزرگراه‌ها و غیره استفاده میشود. هدف استفاده از این سازه افزایش روشنایی برای کاهش فعالیت‌های غیرقانونی در ساعات تاریکی و تصادفات است.

خرید برج نور از شرکت نیکامهر

مشخصات فنی برج نوری ۱۲ متری

 • قابلیت تولید در دو حالت دستی و برقی
 • دارای هد یا سبد ثابت و متحرک
 • دارای میله برق‌گیر در بالای برج برای جلوگیری از آسیب حین صاعقه
 • دارای تابلو برق و گیربکس
 • جنس بدنه فولاد ST-37
 • قابلیت اجرای گالوانیزه گرم و رنگ برای پوشش بدنه
 • قابلیت نصب ۸ تا ۱۶ پروژکتور روی برج نوری ۱۲ متری برقی
 • قابلیت نصب ۴ تا ۶ پروژکتور روی برج نوری ۱۲ متری دستی
 • مصرف برق پروژکتورهای روی این سازه ۴۰۰ وات است
 • دارای عمر مفید بین ۱۰ تا ۲۵ سال
 • قابلیت نصب با استفاده از فونداسیون آماده و ریختگی

قطعات برج نوری ۱۲ متری

در اینجا قطعات تشکیل دهنده یک برج نوری ۱۲ متری را آورده‌ایم:

 • هد یا سبد برای نصب پروژکتور
 • پروژکتورها
 • میله برق‌گیر برای محافظت از سازه در برابر صاعقه
 • چراغ چشمک‌زن
 • پایه برج نوری ۱۲ متری جوشکاری شده بشکل اورلپ
 • گیربکس و سیم متحرک
 • تجهیزات برقی

عوامل موثر بر قیمت برج نوری ۱۲ متری

قیمت برج نوری ۱۲ متری به عواملی مانند نوع هد، تعداد پروژکتور و سایر عوامل دیگر بستگی دارد که در این قسمت آنها را بررسی می‌کنیم.

یکی از عوامل موثر بر قیمت برج نوری ۱۲ متری نوع سازه است. همانطور که قبل‌تر گفتیم، این برج در دو نوع متقارن یا تلسکوپی و استادیومی تولید میشود که نوع تلسکوپی دارای قیمتی بالاتر است.

همچنین نوع هد برج روی قیمت متاثر است. هد میتواند در سه نوع ثابت، دستی و برقی تولید شود. هد ثابت دارای قیمتی پایین‌تر است اما سرویس و نگهداری آن بدلیل نیاز به بالابر و امنیت پایین‌تر برای استفاده از نردبان بیشتر است. در حالی که هد متحرک گران‌تر و دارای هزینه پایین سرویس و نگهداری می‌باشد.

از دیگر عوامل موثر بر قیمت برج نوری ۱۲ متری ضخامت ورق فلزی آن است که هرچه ضخیم‌تر باشد گران‌تر نیز است.

تعداد پروژکتور نصب شده روی برج نوری نیز روی قیمت موثر است. اگر برج نوری شما بصورت برقی باشد بین ۸ تا ۱۶ و اگر دستی باشد بین ۴ تا ۸ پروژکتور قابل نصب می‌باشد. علت تعداد کمتر پروژکتور در حالت دستی تعادل وزن هد آن میباشد تا برای بالا بردن و پایین آوردن آن مشکلی ایجاد نشود.

علاوه بر تعداد پروژکتور، نوع چیدمان آنها نیز بر روی قیمت تاثیرگذار است. برج نوری ۱۲ متری ثابت و متحرک بصورت متقارن هستند و هنگام وزش باد تعادل خوبی دارند. اما برج نور استادیومی بدلیل نامتقارن بودن مستلزم داشتن پایه‌ی قوی است که باعث افزایش قیمت میشود.

برج نوری استادیومی
برج نوری استادیومی

خرید برج نوری ۱۲ متری

این سازه باید از فروشگاه‌های معتبر برای دریافت محصولی با کیفیت خریداری شود. شرکت نیکامهر یکی از تولیدکنندگان سازه‌های فلزی است و با بیش از یک دهه سابقه در این زمینه است. برای دریافت مشاوره از کارشناس فروش و خرید برج نوری با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

1 دیدگاه

 • این مقاله درباره قیمت برج نوری ۱۲ متری بسیار کاربردی بود! نکاتی مثل مشخصات فنی، عوامل موثر بر قیمت و قطعات برج نور بسیار کامل بودن! بنظر من با اینکه برج نوری برقی یا همون دکل روشنایی با هد متحرک گرون تره ولی خیلی امنیت بیشتری داره. نگه داری ازش هم آسونه! من حتما از این نکات برای خریداری برج نوری استفاده میکنم! ممنون از نویسنده این مطلب برای اشتراک گذاری!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *