نور
نور

نور و روشنایی !  در همه ی ادوار ، همواره انسان به نور و روشنایی توجه داشته . و به دنبال راهی ، برای هرچه بهتر در اختیار گرفتن این انرژی مهم است . امروزه نیز ، که تاثیر نور و روشنایی بیش از پیش در زندگی روزمره ی ما حس می شود. و می توان گفت یکی از اصلی ترین پارامترهاست . اما شناخت و توجه ما نسبت به این اصل چه قدر است ؟ با نیکامهر همراه باشید :

درصد بازتاب رنگ
درصد بازتاب رنگ
_

درصد بازتاب رنگ یا CRI

لغت نامه نیکامهر

حتما تا به امروز با این موقعیت برخورد داشته اید که یک رنگ واحد را در ۲ موقعیت مکانی مختلف ، متفاوت ببینید !علت چیست ؟ چرا رنگ ها در برخورد با محیط های مختلف دچار تغییر میشوند ؟ آیا این تغییر از خطای انسانی نشات می گیرد ؟چه باید کرد تا این خطا به کمترین میزان برسد؟با نیکامهر همراه باشید :

درجه حرارت رنگی یا CI
درجه حرارت رنگی یا CI
_

دمای رنگ ( CT )

لغت نامه نیکامهر

علت تفاوت نورهای سفید و آبی با زرد در چیست ؟ آیا این شاخصه ها در هنگام نورپردازی تعیین کننده و مهم اند ؟ درجه حرارت رنگی یا CI چیست و سنجش آن چگونه است؟در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا تفاوت لامپ های طیف آبی تا زرد شناخته و از تاثیر تا چگونگی آن آگاه شوید . با نیکامهر همراه باشید :

شدت نور
شدت نور

شدت نور یا خروجی نور برای درک اینکه آیا یک منبع نور خاص ، نور کافی برای یک برنامه مورد نظر را فراهم می کند یا خیر ، اندازه گیری می شود . به ویژه درک شدت نور به منظور ارزیابی صحیح اینکه آیا یک فضا دارای شرایط روشنایی کافی است یا خیر ، مفید است . در هنر نورپردازی و دیزاین ، این اصل اساسی و بسیار حائز اهمیت است و این مقاله چند اصل اساسی مربوط به شدت نور را پوشش می‌دهد . با نیکامهر همراه باشید :

فوندانسیون و برج های نوری و آکس بولتهای پایه چراغ و دیتیل فوندانسیون ها
_

فوندانسیون پایه های بتنی

ابعاد فونداسیون پایه چراغ و دیتیل فونداسیونها :

ابعاد فونداسیون پایه چراغ ها و برج های نوری چند در چند است ؟ دیتیل فونداسیون پایه چراغ روشنایی معابر به چه صورتی است ؟ چگونه خودمان فونداسیون پایه چراغ خیابانی را در محل اجرا کنیم ؟ در مناطق باد خیز چگونه استقامت پایه را تقویت کنیم ؟ آکس بولتهای پایه چراغ به چه صورتی باشد ؟ با نیکامهر همراه باشید :

نورپردازی اصولی و صحیح
_

نور پردازی اصولی و صحیح

(هنر نورپردازی)

نورپردازی صحیح همواره یکی از اصلی ترین پایه ها در ساختمان سازی ، فیلم  سازی و… است . با یک نورپردازی درست ، میتوان زیباترین آثار را خلق  کرد . توجه داشته باشید که  یک نورپردازی اصولی و صحیح نیازمند مطالعات و تجربیات فراوانی در این زمینه است . برای آشنایی بیشتر با هنر نور پردازی و بررسی نکات مهم و تاثیرگذار در این مهم ، با نیکامهر همراه شوید

درجه ی حفاظت
_

درجه ی حفاظت

کلمه IP، مختصرِ عبارت (Ingress Protection)

درجه ی حفاظت یا IP . میدونستید به کمک درجه محافظت چراغ ها می‌تونید دوام و قدرتش در برابر عوامل خارجی رو بسنجید و با توجه به مکان نصب ، بهترین گزینه رو برای خرید انتخاب کنید ؟ این درجه به شما کمک می‌کند تا خریدی مناسب و در عین حال مقرون به صرفه داشته باشید . با نیکامهر همراه باشید :