نورپردازی استادیومی

برای روشنایی و نورپردازی استادیوم از چراغ های ورزشی بسیار قدرتمندی که در ارتفاعات بلند با زاویه پرتوی کوچک نصب می شوند و معمولاً از ۱۲ تا ۶۰ درجه متغیر هستند استفاده می شود. در پرتوی کوچکتر، شدت نور بیشتری در آن زاویه وجود دارد که اجازه می دهد تا نور روشن از ارتفاعات بلند به زمین برسد.

در هنگام خرید چراغ های روشنایی استادیوم بسته به مکان برگزاری می توانند در ارتفاعات مختلف نصب شوند. زاویه های پرتو بسته به ارتفاع متفاوت خواهد بود. بعضی از آنها ممکن است تا ۲۵ فوت نصب شوند ، اما ارتفاع معمول آن بین ۴۰ تا ۶۰ فوت خواهد بود. برخی از چراغ های استادیوم ، مانند آن هایی که در اماکن مهم ورزشی استفاده می شوند ، ممکن است با ارتفاع بیش از ۱۰۰ فوت نصب شده باشند در حالی که قادر به تولید نور به اندازه ی بیشتر از ۳۰۰ قدم هستند ، که واقعا یک کار شگفت انگیز است. در مقابل، بیشتر چراغ های خیابان و چراغ های پارکینگ در محدوده ۲۰ تا ۳۰ فوت نصب می شوند ، با زاویه پرتو به طور قابل توجهی بازتر و ۱۰-۲۰ فوت پیوند نور روی زمین دارند.

شدت روشنایی چراغ های ال ای دی (LED) برای روشنایی استادیوم چقدر هستند؟

روشنایی چراغ های استادیوم ال ای دی (LED) از ۶۰،۰۰۰ لومن شروع می شود و به بالا می رود.

مساحت پوشش چراغ استادیوم ال ای دی (LED) چیست؟

رایج ترین شیوه نورپردازی استادیوم، استفاده از لنز ۳۰ درجه است. طبقه بندی NEMA 3 که شبیه یک فندک ورزشی ۱۵۰۰ وات است. چراغ ها باید در ارتفاع ۳۰ فوت حدود یک دایره با قطر ۵۰ فوت ایجاد کنندو  در ۵۰ فوت تقریباً یک دایره نور خوب با قطر ۷۰ فوت ایجاد کنند.

زاویه های پرتو نورپردازی استادیوم

زاویه پرتو مهم ترین اثر خارجی در روشنایی استادیوم است. اپتیک های سطح بالای این چراغ ها زوایای خاصی را تعیین می کنند. طراحی CAD و ساخت ربات در این لنزهای فوق العاده نوری بسیار دشوار است ، با این حال، وجود نور در مکانی که نیاز دارید یک فاکتور بسیار مهم در نورپردازی استادیوم است.

زاویه پرتو مناسب باعث می شود استادیوم حتی در آن سوی زمین و بدون مکان از دست رفته یا زاویه های ناجور روشن شود. زاویه های اشتباه می توانند نورپردازی استادیوم را خراب کنند یا حتی باعث ایجاد نواحی متقاطع کور شوند که می توانند بازی را مختل کنند. بسته به اندازه زمین و بودجه خود ، می توانید پوشش یک پوشش عالی داشته باشید. زاویه بندی دقیق در حاشیه زمین می تواند به دیده شدن موارد کمک کند.

چراغ های استادیوم باید از ۴۰ فوت برای ۵۰۰ وات و حدود ۶۰ فوت و بالاتر برای ۱۰۰۰ وات یا ۱۲۰۰ وات نصب شوند

در اینجا زاویه پرتو ۳۰ درجه در ۳ ارتفاع است. ۳۰ فوت ، ۴۵ فوت و ۶۰ فوت. نمودار اول قرائت واقعی FC را در یک شبکه ۴۵*۴۵ به ما نشان می دهد. شما می توانید ببینید که شدت نور در ۳۰ فوت بالا است و باعث ایجاد FC بسیار بالا در یک منطقه کوچک می شود. در ۴۵ فوت و ۶۰ فوت ، نور الگوی بسیار طبیعی تری دارد. به خصوص در ناحیه ۴۵ فوت نقطه حساس خوبی برای روشنایی زمین های ورزشی است. ارتفاع ۶۰ فوت در کاربردهای وسیع بهترین خواهد بود. در ۶۰ فوت یا بالاتر در برنامه های ورزشی ، ممکن است بهتر باشد تا لنز ۲۰ درجه ای که در ۷۵۰ وات ، ۱۰۰۰ وات یا ۱۲۰۰ وات موجود است پایین بیایید.

چگونه بهترین نوع چراغ های ال ای دی (LED) را برای استفاده در نورپردازی استادیوم انتخاب کنیم؟

به دنبال کیفیت باشید

استفاده از محصولات با کیفیت برتر دارای مزایای آشکاری است. وقتی صحبت از چراغ های ال ای دی (LED) می شود ، به دنبال اجزای سطح بالا برای خریدهای خود باشید. مهم ترین بخش یک چراغ ال ای دی (LED) درایور ال ای دی (LED) آن است و استفاده از محصولات یک تولید کننده سطح بالا به این معنی است که شما یک چراغ ال ای دی (LED) دارید که برای مدت طولانی به درستی کار می کند. درایور با کیفیت بالاتر به معنای نگهداری کمتر در طولانی مدت و آگاهی به این است که نور همانطور که برنامه ریزی شده بدون خرابی و بی نظمی مانند سوسو زدن و از دست دادن قدرت کار خواهد کرد. چراغ های ال ای دی (LED) با ماژول های پیشرفته همچنین باعث افزایش دوام و کارایی طولانی مدت می شوند.

اطمینان حاصل کنید که چراغ ها در مقابل آب و هوا مقاوم هستند؟

چراغ های استادیوم اغلب در فضای باز و در معرض رطوبت ، باران ، رطوبت و غیره تنظیم می شوند که می تواند برای لوازم الکترونیکی مخرب باشد. اطمینان حاصل کنید که چراغ هایی با درجه ضد آب بودن IP65 یا بالاتر خریداری کنید تا اطمینان حاصل شود که در برابر این عناصر مقاومت می کنند. چراغ های ذکر شده UL این اطمینان را به شما می دهند که بدانید چراغ خریداری شده توسط یک سازمان ایمنی مستقل برای ایمنی تأیید شده است.

به دنبال شاخص رندر رنگ بالاتر باشید

Color Rendering Index (CRI) توانایی نور را برای ارائه رنگی دقیق از یک جسم اندازه گیری می کند. CRI بالا به این معنی است که رنگ اشیایی که در زیر آن نور دیده می شوند بسیار نزدیک به رنگی هستند که در زیر نور ایده آل یا طبیعی دیده می شود. به دنبال چراغ هایی با درجه CRI 75 و بالاتر باشید.

رنگ روشن

در رنگ روشن گزینه های مختلفی وجود دارد ، اما ۵۰۰۰K سفید خالص است و رنگ انتخابی برای محیط های ورزشی است. به رنگ چراغ ها هم چنین دمای کلوین یا دمای مرتبط با رنگ (CCT) نیز گفته می شود. CCT در نورپردازی استادیوم اقدامی است که اغلب نادیده گرفته می شود. رنگ استاندارد پرتو سفید یک عنصر اصلی بوده است ، اما بسته به تاثیری که شما می خواهید نور ایجاد کند ممکن است شما به رنگ ملایم تری نیاز داشته باشید.

تابش خیره کننده

کاهش تابش خیره کننده یک عامل اصلی است. درخشش خیره کننده می تواند یک بازی را مختل و تجربه مخاطب را خراب کند. همه چراغ ها از جمله لنزهای نوری پیشرفته و دارای محافظ دارای تنظیمات داخلی برای تابش خیره کننده هستند، همچنین برای کاهش تابش خیره کننده در چیدمان و وضعیت روشنایی استادیوم خاص خود، به درک مناسبی از زاویه ها و ترکیبات شدت نور برای روشنایی خود نیاز خواهید داشت.

محل استفاده ی چراغ های روشنایی استادیوم
از کجا می توان از نور ال ای دی (LED) برای نورپردازی استادیوم استفاده کرد.

۱٫ استادیوم های فوتبال در فضای باز

۲٫ زمین های تنیس یا زمین های بسیار صمیمی Pickleball

۳٫ زمینه های کریکت و بیس بال باز

۴٫ زمین های بسکتبال داخلی

۵٫ زمین های آرام گلف

.

2 دیدگاه

  • این مطلب واقعاً جذاب بود. من همیشه علاقه‌مند بودم که بدونم درباره نورپردازی استادیوم و استفاده از چراغ‌های LED که چجوری هستن. این مقاله واقعاً بهم کمک کرد تا بیشتر درباره این موضوع بفهمم. ممنون از نویسنده این مقاله که این اطلاعات جامع و مفید رو با ما به اشتراک گذاشت.

  • این مطلب واقعاً بی نظیر بود! من همیشه به نورپردازی استادیوم و چراغ‌های ال ای دی (LED) استادیوم علاقه داشتم و این مقاله به من تجربه‌ای بی‌نظیر ارائه داد. توضیحاتی که در اینجا ارائه شده، به طور محاوره‌ای و کامل بوده و اطلاعات جامعی از مزایا و انواع مختلف چراغ‌های ال ای دی استادیوم ارائه داده است. اکنون من می‌دانم که چرا استفاده از این نوع چراغ‌ها در نورپردازی استادیوم بهترین انتخاب است. با این اطلاعات، به راحتی می‌توانم در انتخاب و استفاده از چراغ‌های LED استادیوم به بهترین نتیجه برسم و نوری روشن و هماهنگ با محیط استادیوم ایجاد کنم. ممنون از این مقاله کامل و مفیدتون!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *